Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vijshmëria Ditore E Jetës

Asgjë nuk e ndal dot
vijshmërinë ditore të jetës
ajo është një ecje e qetë
shpërfillëse, e rregullt
me njerëz të qeshur,
të heshtur, të vrejtur
me pemë, me rrugë
shtëpi dhe ngjarje
me male kodra
lëndina e pralle
të qetë në rrjedhje
lumejt mbi zalle
të bukurat flutura
hedhin valle...
gjithçka sot qe bukuri
u duk bota pa halle...
na shkoi dhe një tjetër ditë
një ditë kohë, nga jetë e madhe.

- poezi nga Adrian Llanaj


- Poezia u dërgua nga Futuro3000 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  12

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet