A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vijshmëria Ditore E Jetës

Asgjë nuk e ndal dot
vijshmërinë ditore të jetës
ajo është një ecje e qetë
shpërfillëse, e rregullt
me njerëz të qeshur,
të heshtur, të vrejtur
me pemë, me rrugë
shtëpi dhe ngjarje
me male kodra
lëndina e pralle
të qetë në rrjedhje
lumejt mbi zalle
të bukurat flutura
hedhin valle...
gjithçka sot qe bukuri
u duk bota pa halle,
na shkoi dhe një tjetër ditë
një ditë kohë, nga jetë e madhe.

- poezi nga Adrian Llanaj


- Poezia u dërgua nga Futuro3000 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019