A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mali Dhe Njerëzit

U foli mali njerëzve që ngjiteshin
u foli qet siç flet një i vetmuar
vërtet, sa më gëzuat kur ju pashë
po dhe diçka më mbanë shtrënguar,
se merreni shumë këtu lart me festimet
dhe koha ju shkon pa e kuptuar
se dielli në kthim nuk të ndihmon
dhe lodhja do kërkojë të zbres kaluar...
sa me merak e kam këtë zbritjen,
sa shumë njerëz në të janë rrëzuar
ecni bashk mos u ndani nga sho-shoji
deri sa të mbrini më keni zgjuar.

- poezi nga Adrian Llanaj


- Poezia u dërgua nga Futuro3000 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019