Adrian Llanaj Poezi
Adrian Llanaj

Zoti Jep Oferta Për Çiftet E Reja

Për çdo rënie
në dashuri
zoti nuk i merr
më çiftit
qera për yjet..
nga takimi parë
e deri në fejesë..
kujdes, ata të vitit të kaluar
nuk përfshihen në ofertë
ata nuk pyetën njeri
bënë në kokë të vetë..
dhe s'mbaron me kaq
për ditën e martesës
dëgjuam vet zotin të thotë
se stolat i siguron ai
edhe hënën të plotë.

- Poezi nga Adrian Llanaj


- U dërgua nga Futuro3000 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0