A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ëmbëlsi Jetësore

Nduke Jetën në gushë
ëmbëlsisht foli në vesh
te mbahesh fort kodrave.
Ngjeshja mirë duart...
Në syt që të pëlcasin..-Ku
Për beli...
Aty mbaja shtrënguar
derisa Ajo të bindet
që ka ecje të bukur.

- poezi nga Adrian Llanaj


- Poezia u dërgua nga Futuro3000 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019