A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nisemi Nga Vetja

Sa më marrzisht
që ta doni dikë,
aq më të leht e ka
për t'ju bërë
të kuptoni
të njëjtën gjë.

Sepse të rënit në dashuri
apo arti i të dashuruarit
siç e quajmë kënaqshmërisht
nuk është tjetër veçse
një tuf ndjenjash me pamje
nga tufa tjetër...
si rrjedhojë
vuan ai që shikon në sy..

Sa më shumë ti largoheni
qëndrës së vetvetes
aq më e leht është
për t'ju rrëzuar.

Mos harro asnjëherë..
Nisemi nga vetja
për të shkuar tek të tjerët.

- poem written by Adrian Llanaj


- Submitted by Futuro3000 -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019