A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Ditët Në Shtator Janë Magjike

Eh ç’më trondit shpirtërisht ky shtatori
kështu më ndodh për çdo vitë...
fruta të mjalta, gjethe të arta, re të bardha
vera kthyer detin në pika të kaltëra.

Çfarë mahnitje ka në shtator
me këtë ndriçim diellor të pa fjalë
të biesh në dashuri me dritën
qënka fort gjë e bukur, e rrallë.

- poem written by Adrian Llanaj


- Submitted by Futuro3000 -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019