A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Bukuria E Femrës

Këto rastësit
këto janë më të çuditshmet..
eh çfarë rrjedhe merr dita
kur ndesh shikimin
e një femre të bukur
në mos Aishwarya Rai dikur
përbesë pa bën dot dallimin.

Po ai shikim, po ajo vetull-hënë
morpo të njëjtit flokë...
eh ç'ka ca ndjesira të bukura
në jetët tona ditore...
që ndihmojnë në ngopjen
e njeriut me të ardhme..

Zgjuarsia themi, është gjithçka
aq shumë duam, ta shprehim pa fund
por dije o mik, o luftëtar, o njeri
se Bukuria e Femrës
qenka një Magji që të mund.

- poem written by Adrian Llanaj


- Submitted by Futuro3000 -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019