A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Bariu Andromeda Dhe Hëna

Në mbrëmje stanit në mal
Bariu mes yjeve shkonte
ngulur syt në Andromedë
ushqimin e qëne te çonte
ashtu krejt i ngazëllyer
dritat e saj vështronte..
ca re të bardha
ja fshehën Hënën...
mes shelgjesh te urinonte
dreq o punë bërtit Bariu
u ndez dhe kjo kurva sonte.

- poem written by Adrian Llanaj


- Submitted by Futuro3000 -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019