Më mbaj mend (për 1 muaj)

E Gjithë Toka Është Një Mëhallë

U ngjita lart deri në qiell
Atdheun tim të shoh anembanë
Çfarë mrekullie më panë syt
Të tjerë Atdhe mbi Oqean...
Dhe aty kuptova, udhës në zbritje
Se e gjithë Toka është mëhallë...
Ca yjeve që iknin vonë në mëngjesë
Nga pas ju shkonte një pulëbardhë.

- Poezi nga Adrian Llanaj


- U dërgua nga Futuro3000 -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente 0