Adrian Llanaj Poezi
Adrian Llanaj

Fjala Është Një Vepër Arti E Njeriut

Fjala, është një vepër arti e njeriut
zoti nuk dha lekë për abetaren
aty ishin dhe kafshët e tjera
ca hypur mbi fik e ca mbi mollë
nuk i pamë ndonjëherë në mëngjesë
të çonin fëmijë në shkollë.

- Poezi nga Adrian Llanaj


- U dërgua nga Futuro3000 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0