A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Do Vijë Një Kohë

Do vijë një kohë mbi tokë
ku njeriu do flej me lumturinë
ku dëshira dhe mundësia
të rrojnë në mirëkuptim...
do jetë e bukur ajo kohë
se paqja, mirësia, njerëzia
në një mendje do bien...
shpirti s'do ndahet më në parcela
mollët dhe dardhët do qullen nga yjet.

- poem written by Adrian Llanaj


- Submitted by Futuro3000 -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019