A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Po Vjen Andromeda

Po vjen Andromeda
e ngjeshur mirë në kilometra...
nga nxehtësia duket udhëtim dashurie..
te sheshi dominos të ndarë në tufa
njerëzit presin gurin e radhës
ditët aty janë aq të njëjta dhe gazmore
sa askush s'kujtohet më për yjet...
Xha Telua e mbronë mirë lojën
dikur ka qenë me rusët tek nëndetëset
për asnjë çast fytyra e tij
nuk lë të kuptoj
se ka në dorë, fushën e fundit.

Po vjen Andromeda..
njerëzit e shikojnë si udhëtim dashurie.

- poem written by Adrian Llanaj


- Submitted by Futuro3000 -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019