Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Adriana Ceka & Kozma Dushi - Takim Pas Vitesh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

02/07/2012

2012-07-02T05:24:35+00:00Është kjo mbrëmje kaq e ngrohtë
na ndez ëndrra të mëdha
ja ku vijnë me radhë shokët
pas kaq vitesh takohemi me mall

Mblidhen shokët dhe tregojnë
për qytetin ne rini
ndërsa flasin kaq pak fjalë
kanë kaq shumë dashuri

Ref.

Ti më jep adresen tende shok
që pranë te të kem
ti adresn time shok i dashur
ja ku e ke

Nuk jemi më student
kujtimet ndezur përherë
i mbajmë shoqe dhe shokë
kudo nëpër atdhe

*

Është kjo mbrëmje kaq e ngrohtë
na ndez ëndërra të mëdha
ja ku vijnë me radhë shokët
pas kaq vitesh takohen me mall

Do kalojnë vitet prapë
zbardhi thinja aty-këtu
o moj jetë na do te jemi
përgjithmonë nxënsitë e tu

Ref...


Ky tekst u dërgua nga Idriz Ismajli
Më Shumë Këngë Nga Adriana Ceka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet