Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


Tema: Poezi Për Natyrën

Natyra

Nena natyre
e bukur dhe e embel
e mir porsi vera
e keqe porsi era.

Ajo na jep fryme
ajo na jep jete
gjithkund ku kalon
ajo na ngushellon.

Por ne sja dim vleren
ne e prishim
ne e shkaterojm
hedhim mbeturina kudo qe shkojm.

Ah kjo natyr
ne duhet ta ruajm
sduhet ta shkaterojm
se pastaj do e pagojm.

- Poezia u dërgua nga Adriani Ismailaj -Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  9teksteshqip.com © 2007 - 2017