Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Adriano Rama

Tags: Adriano Rama

Vendlindja: Elbasan      Mosha: 24 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Akrepi  
Adriano Rama është një autor këngësh i njohur. Adriano Rama i njohur së fundmi me emrin e artit Kreizler ka treguar interes në muzikë që në moshën 15 vjeçare ku dhe nisi studimet për kanto. Por pasi u njoh me botën madhe artistike filloi të eksperimentonte edhe në produksion ku pasioni i tij u bë shumë shpejt muzika elektronike. Pas disa bashkpunimesh në fillimet e tij me artistë shqiptarë si Persa - Largohu , Don Enio ft Dispero - Move it dhe Stefan Marena - Refrenin e ndjenjes tonë, ai fill...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Adriano Rama ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem


Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017