Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Aferdita Demaku - Jam Drenica  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

31/07/2012

2012-07-31T11:33:24+00:00BESE E LIDHUR NE KULLE PREJ GURI

Pak e ashper si Kosmaçi jam
Shoh me shpirt e me zemer flas
Fjale e bese ne gjak e zemer
trimerise dij ti jap emer.

Jam Drenica e Ademit
Jam Drenica e Azemit
Jam Drenica e Fehmiut edhe Xheves
Bese e lidhur ne kulle prej guri.

Territ hovin thone kush ja ndali
Hamza e Ademi shqipe mali
mbi sakice te Ahmet Delise
vune themelet e lirise

Jam Drtenica e bace Shabanit
Jam Drenica e Mujes e Beqes
Jam Drenica e AB-jes, Bedri Shales
Bese e lidhur ne shtize flamuri.

Jehoi Bjeshka e Qyçavices
amaneti i Shote e Azem Galices
si feniksi per keto treva
rane deshmore Fehmiu e Xheva

Jam Drenica e Besim Males
Jam Drenica e Rasim Kiçines
Jam Drenica Antigones, Ilaz Kodres
Bese e lidhur ne kulle prej guri.

Jam Drenica e Ademit
Jam Drenica e Azemit
Jam Drenica e Fehmiut dhe Xheves
Bese e lidhur ne kulle prej guri.
(autori)


Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet