Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - Po Ku Je E Jemja Dashni Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Qdo dit n'jet qe kam kalu
per ty menja me ka shku
a je gjall a m'ke harru
nje selam qysh s'ma ke qu
A t'bjen n'men ty per at vakt
kur dashni o kem qu bashk
me isharet jem marr vesh
oo kur me dal e kur me nejt

Le te del o ku te del
a po dalim dhe njeher
e t'rrim bashk o si perpara
oo se ksaj zemre mi dul flaka

Trupi prap don me t'pas ngat
mall te madh ka per at vakt
hala zemra vun per ty
oo po ku je e jemja dashni

Na ather jem dasht pa hile
skem dit kurr me pas idhnime
jemi dasht hakikat
kem jetu o per marak
Nat e dit o t'kam permen
thojsha lemza ty t'merthen
e t'bjen n'mend ndoshta per mu
oo pse o shpirti im m'ke harru

Le te del o ku te del
a po dalim dhe njeher
e t'rrim bashk o si perpara
oo se ksaj zemre mi dul flaka

Trupi prap don me t'pas ngat
mall te madh ka per at vakt
hala zemra vun per ty
oo po ku je e jemja dashni

Hajde zemer ska qka ndodh
tanve Zoti na ka n'dor
ske pse tutesh prej njerit gjall
veq nje Zot shpirtin mun me na marr
Hajde shpirto qka po pret
pse ke hup o qka t'ka gjet
oj dashni un t'pres hala
oo s'me del shpirti edhe iher pa t'pa

Le te del o ku te del
a po dalim dhe njeher
e t'rrim bashk o si perpara
oo se ksaj zemre mi dul flaka

Trupi prap don me t'pas ngat
mall te madh ka per at vakt
hala zemra vun per ty
oo po ku je e jemja dashni
Aferdita Demaku
Publikimi: 05/11/2022
Muzika: Miti Geci
Orkestrimi: Miti Geci
Text: Besnik Janova
Çifteli: Gent HoxhaAferdita Demaku - Po Ku Je E Jemja Dashni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Ku Je E Jemja Dashni".
3. Video është e këngës "Po Ku Je E Jemja Dashni", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:


Komente 0