Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Elshani - Sot Esht Dite E Enjte Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sot eshte dite e enjte
Dite e bardhe e javes
U gezu zemra e nanes
U gezu zemra e babes x2

Hajde hajde hajde hajde x2

Hajde hajde bajraktar
Krushqit boni gati x2

Nisnu burra sa ma pare
Se ka ardhun vakti x2

Qysh e zbukuron ne pranvere
Hajde dushku malin x2

Cashtu gezohet zemra e nanes
Qe pe marton djalin x2

Hajde hajde hajde hajde x2

Kush i sheh krushqit tuj ardhe
Kur t'vine prej sokaku x2

Mue myzhden me ma dhane
Se me mbyti maraku x2

Qysh e zbukuron ne pranvere
Hajde dushku malin x2

Cashtu gezohet zemra e nanes
Qe pe marton djalin x2

...


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Aferdita Elshani - Sot Esht Dite E Enjte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sot Esht Dite E Enjte".
3. Video është e këngës "Sot Esht Dite E Enjte", por nuk këndohet nga Aferdita Elshani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Afërdita Elshani:


Komente 0