Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aferdita Lala - Dy Motra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Motra".
3. Video është e këngës "Dy Motra", por nuk këndohet nga Aferdita Lala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aferdita Lala - Dy Motra  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kce Oj Cike"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dy Motra" kënduar nga Aferdita Lala.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Aferdita Lala i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Rezarta Hoxhaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

rezarta
moter moj se qme stolise
vellon me fjale ma qendise
ne cdo tyl nje amanet
do ti mar ti kem per jete

Vitoria
fjalet e mija do degjosh
asnje here sdote gabosh
mbaj ment ckam porositur
te mirat vin duke pritur

Ref
Vitoria

mbaji fjalet veth ne vesh
ne cdo vet kudo te vesh

REZI

moter i mora me vete
porosi e amanete

str 2

rezi

ne cdo hap dote mendoj motra ime madhe moj
atje ku tani do shkoj te gjithe do ti respektoj

vitoria

zemra ime vogel o u lig mos u trishto
une ty do te porosis jam e madhja e shtepise

ref 2x
vitoria
mbaji fjalet veth ne vesh
ne cdo vend kudo te vesh

rezi

moter i mora me vete
porosi e amaneteMë Shumë Këngë Nga Aferdita Lala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë