Audio

Aferdita Lala & Kastriot Kola - Pavaresia E Kosoves  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/10/2018

2018-10-18T10:02:05

Më Shumë Nga

Kastriot Kola (Milici)



"Pavaresia E Kosoves" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Aferdita Lala & Kastriot Kola.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.
Videoklipi nga Aferdita Lala & Kastriot Kola i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Rifat Berisha. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Oo po vjen dita qe shumë e kem pritë
T’bekoftë zoti oj Amerikë
Ka ardhë koha me shtri doren
Edhe i herë po për kosovën
Me i qu n’vend fjalt e Rugoves
Ooo t’UCK-së, Dëshmorëve t’Kosovës

Ooo amanetin e Adem Jasharit
Komandantit o Legjendarit
Për kete ditë luften e nisi
n’Llap n’Gollak Zahir Pajaziti
n’Lug t’Baranit Adrian Krasniqi
Ooo sa i top pushka o u kersiti

Ooo amanet nga Agim Ramadani
Nga Shkelzeni edhe Luani
Amanet nga Sali Qeku
Qe n’Koshare ra si orteku
E nga shqipja me dy krena
Ooo amanet nga Fehmiu dhe Xheva

Ooo t’gjith me emer o s’po i permendi
Djersë e gjak o i kanë dhanë kti veni
Bija e t’bitë po ma te mirë
Sa Dëshmor e sa Martir
Qe sa vjet kërkunë liri
Ooo t’jetojmë t’lirë në pavarsi e.

Ooo t’prehen t’qetë djemt e lirisë
Prej kohs vjeter te Dardanisë
T’falem nderit oj Tiranë
Zemra e shqipes ne ty frymon
Let buzqeshë sot Dardania
Ooo t’koftë me fat Kosovë Pavarsia.



Më Shumë Këngë Nga Aferdita Lala:

Më Shumë...