A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Deshirat

M'u derdhen deshirat
si nje kove me uje
u treten,si treten shirat
ne toke te thare,pa lume.

Vrapova si e marre
e humbur,si ne shkretetire,
me shpresen,qe e terhiqja zvarre
-e vetmja qe me mbante fryme.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019