Aferdita Salihu Poezi
Aferdita Salihu

Modestia Dhe Injoranca

Budallallekun me te madh,
te vetja ime sot e gjeta,
nuk ishte nje,por as sa nje mal
thashe me vete:kjo jam e verteta.
Fjalet modeste me tepruan
s'mi bleu kush,veq me shikuan,
e une e pikelluar,si nje lypsar
per kafshate te gojes,qe rrin duke qare.
Me mire lypsar se nje dyftyresh
me zemer t'bardh,e jo pjatalepires,
une jam kjo me shume budallalleqe
por jo nje e marre,s'duroj dot pislleqe.

- Poezi nga Aferdita Salihu


- U dërgua nga Aferdita Salihu -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0