A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nenes

Sa e bukur eshte dita,kur e nisi me ty,
dimrin ma ben vere,e vjeshten behar,
kafet mbi tavoline,shikimet nene e bije,
shkendija gezimi na rrethojne,dashuri plot zjarr.

Buzeqeshjet e tua,ylberin mbi fytyre,
sa shume qe te dua,ne secilen menyre,
edhe kur me qorton,nuk te mbaj inat,
te dua dhe me don,jemi nje tik-tak.

Sa e lumtur jam,kur ty te kam prane,
ty kur te kam,e kam boten mbane,
je e shenjte,hyjnesh mbi hyjnesha,
do te dua gjithmone,te dua dhe te deshta.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019