A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne Pritje

Thone qe:Koha sheron plaget,
po plaget e mia?
Ah po!Per mua koha ndalet.

Thone qe:Kembana bie,per ate qe ka veshe,
por une nuk mbaj kufje,
ah po,ata qe mbajne kufje,i shoh vetem duke qesh.

Thone qe:Dita e mire shihet ne mengjes,
po une s'kam fjet fare,
edhe sa dite m'duhet te pres?

Thone qe:Pas shiut del dielli,
e une qe isha duke qare e nuk e pashe,
do t'me buzeqesh edhe mua ylberi?

Thone qe:Guri rend peshon ne vend te vet,
por,ju lutem,une jam e kerrusur,
a nuk ju mjaftojne,qe kta gur i mbajta me vjet?

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019