A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

Dashuri E Pashprese

Zemrat kurre s'u ndane,as me puthjen e fundit,
fjalet qe kurre s'u thane,i mori me vete lumi,
te pres ne cdo vend me mendime ku shkoj,
eshte i vetmi gazmend,ne imagjinate kur t'perqafoj.

Ne mua shpresat kurre nuk shuhen,
gjer n'frymen e fundit qe t'flas ma nuk mundem,
te't shoh edhe njehere e t'jem t'lumtur si ngahere,
zemer e ngrire,pret t'shkrihet si akulli n'vere.

Ne enderr me vjen,del nga fundi i oqeanit,
une krejt zi,terr,s'te shoh por te degjoj zanin,
i lodhur,i rraskapitur,mengjeset i urrej,
aq shume duke te pritur,e shpetim nuk gjej.

Kam vetem nje deshire,qe e din i madhi Zot
a te vi dhe une ne enderra ty,me pikellim e lot,
si t'i rri perball,kesaj jete,i vetmuar,
me aske jeten s'du te ndaj,sen'ty jam i dashuruar.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  12

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019