Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pa Titull

Netet,me shi a pa shi,
nuk me kane shume rendesi,
per mua eshte e njejte,
dita m'fshihet ne nate,ajo ik nga une.
Gjithqka ngjan ne shtrengate,
o nje oqean,o nje pike uje.
Dhe,them,me mungon mua shikimi,
s'me vyn gje ndricimi
as lulet ne kopshtije te rrethuar,
sepse,jam:e harruar.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet