Aferdita Salihu Poezi
Aferdita Salihu

Pa Titull

Netet,me shi a pa shi,
nuk me kane shume rendesi,
per mua eshte e njejte,
dita m'fshihet ne nate,ajo ik nga une.
Gjithqka ngjan ne shtrengate,
o nje oqean,o nje pike uje.
Dhe,them,me mungon mua shikimi,
s'me vyn gje ndricimi
as lulet ne kopshtije te rrethuar,
sepse,jam:e harruar.

- Poezi nga Aferdita Salihu


- U dërgua nga Aferdita Salihu -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1