A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Jam Njeri Dhe Une

Nese deti behet mal,e mali shkretetire,
dije se jam diku ne mes,e prangosur pa deshire,
zemra te behet llall,e syri qerpik,
dije se jam gur,shkemb e celik.

Me tremb fjale e thate,si pagura pa uje,
i con dam kamb't,thurr opinga nga drunj't,
kete e kam frike,e jo gurin e celikun,
jam njeri dhe une,me fsheh lotin,mua qerpiku.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019