Aferdita Salihu Poezi
Aferdita Salihu

Jam Njeri Dhe Une

Nese deti behet mal,e mali shkretetire,
dije se jam diku ne mes,e prangosur pa deshire,
zemra te behet llall,e syri qerpik,
dije se jam gur,shkemb e celik.

Me tremb fjale e thate,si pagura pa uje,
i con dam kamb't,thurr opinga nga drunj't,
kete e kam frike,e jo gurin e celikun,
jam njeri dhe une,me fsheh lotin,mua qerpiku.

- Poezi nga Aferdita Salihu


- U dërgua nga Aferdita Salihu -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0