Aferdita Salihu Poezi
Aferdita Salihu

Cikat

Jane ba cikat
si soliterat,
s'mun mi m'rri
as me helikoptera,
me taka t'nalta
haj medet
thua qe i kane
miliona n'xhep.

Po t'ja thuash
nje kompliment,
nuk te shijojne
si xhentelmen,
por kthejne koken
me nje ane,
thua qe ne
duam t'i ham.

Hajt moj cike
mos t'rritet mendja,
se une me nje goc
kam ra mrena
eshte e bukur,
eshte sharmante,
dhe modeste
si diamantet.

- Poezi nga Aferdita Salihu


- U dërgua nga Aferdita Salihu -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0