A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zilja E Telefonit

Zilja e telefonit bie,
e lumtur nxitova te pergjigjem,
u be nje muaj qe s'me thirre,
e nga malli,per ty digjem.

Me ngadale degjojsen kapi
me pershkon nje dritherime,
a mos valle e kisha nga vapa
qe nuk mund t'kuptoja mire?

Linja u shkeput
apo dicka nuk funksionon
a eshte nga telefoni,se shpirti po m'leshon
teksa erdhe n'vete,vec dy fjale mu kujtun,
ishin ato:mos prit asgje nga une.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019