A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sot E Njemij Vjet

Per sot e njemije vjet,
ngado qe te shkosh,
si mua s'do te gjesh,
e ne fund,do t'me rikujtosh.

Sa vererat do te ikin
e dimrat me acar,
po te kesh ymer,
do jetosh duke qare.

Me mire as une s'do te jetoj
por koken mprapa ma s'e kthej,
me vrave ne shpirt,dua te't harroj,
se dashurine qe pata,ma s'do ta gjej.

jetes nuk i dihet,
por premtime nuk jap,
cka pshtyhet, nuk kaperdihet,
dhe nese loti me behet gjak.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019