A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Endrra E Fjetur

Nuk i zgjoj endrrat,
kane fjetur,
vite e vite ka,
le te pushojne,mos mi prekni,
i kam mbuluar me pluhur t'bardh.

Po deshe t'u afrohesh,
kujdes,
mos shkel mbi pluhur,
e pastaj,ka mundsi te mbytesh,
nga lotet e mi,ti mund edhe te vdes.


Une,vec une,
me kane caktuar gardiane,
celesat i mbaj ne gji,
i mbuloj,i mbroj,
dhe i rrah me lot e mi!

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu2 -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019