Aferdita Salihu Poezi
Aferdita Salihu

Tema: Poezi Për Ëndrrat


Endrra E Fjetur

Nuk i zgjoj endrrat,
kane fjetur,
vite e vite ka,
le te pushojne,mos mi prekni,
i kam mbuluar me pluhur t'bardh.

Po deshe t'u afrohesh,
kujdes,
mos shkel mbi pluhur,
e pastaj,ka mundsi te mbytesh,
nga lotet e mi,ti mund edhe te vdes.


Une,vec une,
me kane caktuar gardiane,
celesat i mbaj ne gji,
i mbuloj,i mbroj,
dhe i rrah me lot e mi!

- Poezi nga Aferdita Salihu


- U dërgua nga Aferdita Salihu2 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0