A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ajo Kohe

U zgjova pa pertese,
ne nje te pruar dite,
me shkoi dita si melmese
me menyn e pasur plot drite.
U zgjova me kembe te djathte,
me mendime pozitive,
si asnjeher mu duk vetja e afte,
isha plot humor,e pushoja ne meditime.
E dua kete dite,qe me iku si era
e gezuar e prita naten,si kurre me pare,
nje pushim te qete ja dhashe vetes si ngahera,
si kur i kisha floket te zi,e jo ca fije te bardhe.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019