Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ndjenat Per Ty

Ne shpirt ngjeshur,
nuk shihen,
jane pa hile, si loti
ndjenjat,per ty dridhen.

Tek te shikoj
me zbardhohen dhe me shume
ndjenjat,
nga pulsi qe i jep zemra.

Te ndjej,jo une
por ndjenjat,
kah me mbulon me shami
floket,qe m'i tund era.

- Poezi nga Aferdita Salihu


- U dërgua nga Aferdita Salihu -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Komente 0