A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Symjalta

Sa e sa sy kam pare,
sa anemban globi mbane
i verbuar paskam qene,
si ujet ne krua i shtjerr.

Sy qe flasin me nje shikim,
qerpiku i gjate i shkruar,
gjerat nuk thuhen vetem ne takim,
sa embelsi me dhurove ti e uruar.

Mos te kisha pare syte e tu
do t'i kisha piktuaruar,gjetke
se aske si ty,me shikim kuturu
ssi mjalte me dhurove,shikimin shigjete..

Mos jane sy nga perrallat,
e mke bere magji mua te shkretin,
gjithandej me mbulojne tuat qepallat
ashtu kam bindjen,e ndjej tendin marifetin.

Zemer,e imja je,me pranuan syte e tu
te kam kerkuar ne shikime,por jo si ti,kuturu
ti leshon mjalte nga shikimi yt
nga ke dal me thuaj,se moti t'kam lyp.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019