Aferdita Salihu Poezi
Aferdita Salihu

Tema: Poezi Dashurie


Ditelindja Ime

Dite janari,me acar
ditelindjet vine,
s'kane te ndale,
urimet rresht,vargoj
ca me buzeqeshje,
ca fjale me goje.
Erdhi janari,ketu jam une,
i thelle eshte malli
si pusi pa uje,
jeta plot ditelindje,
urata e perqafime
ca nga afer
ca ne endrra,kerkime.
Ka nje pike lot
aty ku ka deshira,
zemra nuk eshte plot
e ndare ne shume menyra.
Me dashje nuk e adhuroj
qe nga largu t'me urojne,
por dashnine ty ta besoj,
je nder uratat me te mira
per mua
qe nje jete te tere
t'me duash s'ke ndaluar.
Me uroni,t'ju uroj
dhe une,prej s'afermi
t'ju falemderoj
nje perqafim te ngrohte
t'ua jap,t'ju dhuroj
me te dashurve qe me urojne.

- Poezi nga Aferdita Salihu


- U dërgua nga Aferdita Salihu -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0