A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mos Me Kerko

Nese nje dite me sheh,
mos u gezo,
nuk do jem une
ajo qe ke njoh.
Do jem ajo,une
me floke jo te sheshte,
thatime apo trashalluqe
kete do te gjesh.
Mos u habit
nese ne sy s'te shikoj,
jam ne kerkim t'vetvetes
dhe pas rinise qe shkoi.
Per ty do kem harruar
andaj mos me shqeteso,
mbi ure e vetmuar
hapat mos mi numero.
Ndjenjat i kam zvesh
se u binte ere,
ne pastrim si peshqesh
dhurova ,si varese ne dere.
Nese nje dite me sheh
mos u pikello
nuk do jem une
ajo qe ke njoh.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019