A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kenge Per Ty

Diten qe te takova ty,
mbaj mend,binte bore,
te ftohtit nuk ishte i madh
edhe pse ish muaji dhjetor.

Ditet avulluan neper vite,
se kisha menduar kaq gjate pritjen,
mes meje e teje humbi dashuria
njejt si bora e dhjetorit,qe shkriu neper rrugica.

Kohen se kthej pas ,por as edhe koken
pas teje qe me la,une nuk jam veq nje loder,
loder ish dashurija qe kurre nuk na ofroi,
u beme si muaji muajin qe kurre nuk takoi.

Thirra jeten time te me bej shoqeri
se veq kjo eshte e imja,me ben plot befasi,
se diten qe e takova une mallkoj veten
me deshti a s'me deshti,e kuptoj veq heshtjen.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019