A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ishe Dhe Je Ylli Im

Te te zinja ty,
te te prekja me dore
ish e veshtire,
se ishe nje yll.

Nga larg me ndriqoje
te dallonja,
largesine e pata burgosur.

Yll mbi njeqind yje
vetem ti, beje magji,
te shihja me dylbi.

Rete u shperngulen,
nga dhembshuria per mu
te hapen rrugen.

E ti,si neper klesider
rreshqite,
m ra,ne krahet e mi.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019