A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Per Ata Qe S'jane

Ndersa ne shijojme
Eren e lirise,shijen
Qe na pat humbur neper shekuj,
dekada,
Ju e neperkembet stuhine,
Pranveren qe bashke me barotin
u solli edhe urine,
Ju,qe jastek kishit barin e njom
e batanije gjethet qe pikonin.
Ne,krenar,popull liridashes
Qe lirise ua fali me te miret,
Oskarin e ndate bashkarisht,
Ne lufte,ku rate heroikisht.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019