A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Keputja E Jetes

Vdekja troket.
Veshet i mbulon me shurdhime,
ate:me se paku e pret.

Gezimet keputen.
Heshtja me arome varri
me te zhurmeshe duken.

Jetove i lumturuar.
Lumturine prej teje mesuam,
qofsh pertej horizontit: I BEKUAR.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019