A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Te Jesh A Te Mos Jesh

Dy sy jane pak.Keshtu thane.
Nuk u ngopen shikuari,ata qe paten prane.
Dy sy qe jane ne kerkim.Humbin drejtim.
I gjen n'mes te ballit.Jo,per ta nuk ka pushim.

Koha na vjel.Udhetarit bileten ia vjedh.
Dashuria trandet.Shoqja e saj shetit e bredh.
Me simune atakohemi shpesh.Sa zor te jesh stoik.
Te jesh a te mos jesh.Enderrojme shkopin magjik.

Solucone.Agu hershem na e sjell.
Moshes si vie turp.Shpejtojme me te miren me vjedh
Te dehur e te padehur.Gotat mbushur na bejne temena
Vallja nuk zgjedh valltar.Luajm deshem s'deshem na.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019