A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Lumturia Me Gjeti

Lumturia.E mbylli plagen qe ma shkaktoi vet.
Hallall.Jam une qe e kam kerkuar vet.
Duke e kerkuar neper ngjyrat e ylberit
e duke udhetuar n'gjah,ne majet e zabelit.

Lumturia.Si urithi nder kembe me trazoi.
Kakatoet adhuroja.Kriptologjia me hutoi.
Kepurdhave maleve neper shi e bore.
Ombrelle e ushqim.Te vetmet qe kisha n'dore.

Lumturia.Ja ku te kam.
Shenjteria e saj treti buzen ne vaj.
Te te gjejm ty,e te na gjesh neve
Bekim,na vjen si nga qielli,e fshehur pas reve.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019