A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Arome Kamomili

Une dua te jem mikja yte
kur ti te kesh shume dilema,
une dua te jem vajza yte
ne mesin e shume djemave.
Te te dhuroj besimin e gjithe botes
s'ta premtoj,por do e gjesh ne mua,
dashurine do ja vjedh gjithe botes
vetem per ty,hajdute me quaj.
Une dua te jem zemra yte
neper damaret e tu te eci gjaku im,
une,une dua te jem kanarine e ytja
qe kendon per ty,per ty,pambarim.
Arome kamomile fushat do i korr,
e ne vaske me uje kroni aty do t'i hedh,
e lule trendaifli do i shkundi mbi to,
askush pos meje e teje,s'dua ta shijoj kete ere.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019