A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Treni I Fundit

Treni i fundit ka ikur
por shinat kane mbetur,
shpejtesine e eres e mori treni
por jo edhe dashurine e vjeter.

Lypsicare me kane menduar
teksa furgonat i numeroja,
sa sy e sy kam takuar,
por jo ata qe une dashuroja.

Trenat fishkellimen ma kane dhuruar
nisjen nga une si urate kane patur,
dora ne hapesire me kishte fluturuar
e lumtur me lot n'sy percjillja uraten.

Tren i fundit ka ikur
por shinat mi la amanet,
sa here kujtohem per dashurine e fikur
pushoj ne shina,i vetmi shtrat qe m'ka mbet.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019