A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Floket E Zbardhuar

Nepermes valesh,flokeve
thinjat qesin koke.
Me gishta i numeron.
Jo se jane pak,porse
ashtu ti don.

Gishtat shpesh te mungojne.
Humbin rruges gjer te floket.
Me nostalgji u kendon
kohes.
S'kish ca muaj qe fijet rrodhen.

Leshra kane marr emer.
Organike.S'ju ben dem as acari.
Bore e bardhe e kane per zemer
sho-shoqen shikojne ne sy,
teksa shkrihen si t'i djeg zjarri.

Syri i keq shpesh i perlan.
Njera i fryn hallet,
e tjetra per lakmine qe ja kane.
Por ngjyren jo,nuk e tradhtojne.
Bardhesia rrjedh,hershem apo vone.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019