A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Emigrante Ne Trupin Tim

U dashurova verberisht.
Dashurise s'mund t'i beje bisht.

U verberova tinezisht.

Lahesha me lotet e mi,
e noti s'me shpinte tek ti.

Enderrat me ty,
ne bastune m'u shendrrun.

Me rrinin prane sa here u rrezonja ne gjunje.

Leje qendrimi me kot kerkova
ne syte e tu.

U bera emigrante ne trupin tim.
Nirvanen e kerkoja,
se mos ajo do me gjente strehim.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019