A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shporta E Luleve

Nje shporte me lule ne nje kand t'dhomes
me rrin si truproje e kujtimeve te mija,
sa here humbas ne mendime,ato me kujtojne
diten qe m'i dhurove,do me duash dhe nga largesija.

I shikoj me meri,e her me dashuri,
kur ndjej mungesen tende shporta turperohet,
ma lexon mendjen,e shkrejta krej aromali
kundermon qdo kand te dhomes,nga lulet e shportes.

Ah!Sa gjethe e lule qe ka ne kete shporte!
ne zemren time ka po aq lumturi,por dhe lot,
pa te jam e humbur,me shikim u lutem luleve,
mua mos t'me harroj,e pres prane shportes ulur.

- poem written by Aferdita Salihu


- Submitted by Aferdita Salihu -

Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019