Më mbaj mend (për 1 muaj)

Afërdita Zonja - Mire Se Vjen Dite E Re Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  9

Ne jeten tone s'eshte cudi
qe nates heshtjen ja rembejme
permbi projekte rri nje drite
mbi fleten e bardhe nis nje poem
Dhe nata iken dal nga dal
troket ne atdhe nje dite e bardhe
ashtu si djelli permbi det
ashtu si lulja permbi dege
ashtu dhe njerzit jetes tone
i japin jete !
Ref : Mirse vjen mirse vjen
ti agim qe kalteron
ne cdo ore dhe minute
koha gdhend portretin tone
Mirse vjen mirse vjen
dite e re ne vendin tim
eja shok eja vella
te zgjoj diten hapi yne
Ne jeten tone s'eshte cudi
qe nates heshtjen ja rembejme
permbi projekte rri nje drite
mbi fleten e bardhe nis nje poem
Dhe nata iken dal nga dal
troket ne atdhe nje dite e bardhe
ashtu si lumi rjedh reke
ashtu si vala behet drite
ashtu dhe njerzit netet shpesh
i kthejne ne dite
ref " Mirse vjen mirse vjen
ti agim qe kalteron
ne c'do ore e minute
koha gdhend portretin tone
Mirse vjen mirse vjen
dite e re ne vendin tim
eja shok eja vella
te zgjoj diten hapi yne


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani

Afërdita Zonja - Mire Se Vjen Dite E Re
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mire Se Vjen Dite E Re".
3. Video është e këngës "Mire Se Vjen Dite E Re", por nuk këndohet nga Afërdita Zonja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Afërdita Zonja:


Komente 0