A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Afrim Muciqi - Këngë Për Zhuj Selmanin


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/05/2012

2012-05-18T13:22:24

E, ku del dilli, o perenon hana
Zhuj Selman, or' nuk ban ma nana
Hip o n'kull, o pisket si zana
merrni vesh ore kapetana
O merrni vesh e kallxojni Zekut
s'ja lshoj kullat o Sheremetit
O s'ja lshoj kullat o Sheremetit
pergjithmon... mymleqetit
E,...
Shikon kullat o me durbie
Zot, shka asht or' ky tym o i zie
O po ¢et Zhuja o kapaklie
flak e verdh, more tym i zie
Kush a trim oro...
me ma pru or' kryen e tije
E un' po e ap o te temen bije
s'e ka shoqen o n'shtat krajlije
Kush a' trim, oro... djale
me ma prue Zhujen'e'gjalle
E' me ma pru po Zhujen te gjalle
un' po ap o dukat me barre
O un' po ap o dukat me barre
e, n'njimij shpij ore o e baj te pare.
-E gjetur nga Rinor Gashi


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019