Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Afrim Muciqi - Po Përzihet Prizreni  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  48

Komente

Asnjë Koment

12/06/2017

2017-06-12T09:08:12+00:00

Këngë e albumit:

"Këngë Që Shërojnë Plagë"
Ç po perzihet mor Perzereni
Ooo na jane qarto,zotnit ner veti.
nau kan qarto,zotnit ner veti
Shaqir Aga e qaj Rrust Regjepi.
Rrust Regjepi i hypi atit,
O gjan e gate po ia l'shon sokakut.
L'shon sokakut e l'shon qarshise,
shkon tuj ble barut te alltise.
Blen barutin prej Ukshinin,
a ma pat kun Shaqir Age Nishin.
As'ma pate kun Shaqir Agen,
te xhamia tu e fale xhenazen.
Fal xhenazen te xhamia.
Niman Ages na i vdiq e bija.
Pe hjeksojke qai imamgjia.
Imamgjia qai Muhagjeri.
Lufton Rrusta UKOimeri
Lufton Rrusta nam po ban
kriske pushka si bazhtarhane
aman Rrust pash jeten tane,
shume xhenazen na e bane.
po shkon gjaku si ne kasaphane.
Ne kasaphane si te kasapi
I shkoje haberi Sulltan Muratit.
I shkoj haberi Sulltan Hamitit.
ta kame pre ni tuxharte pej Nishit.
Se m'kane nxjerr pej mexhlisi.
Se m'kane nxjerr m'kane qit ne sokak.
Hafiz Pasha qai burre plak,
Hafiz Pasha qai burre plak,
po i shtjerr topat n'at Murlak,
U kall Kabashi tym e flake.
tyme e flake rreth me xhama,
po thote Rrusta vet e bana
po thote Rrusta e bana vet
kam nis luften me hyqymet.
zot ksaj lufte kush i prini,
Ooo Rrusto kabashi e mulla Ibrahimi


Ky tekst u dërgua nga Albi   shqiproni
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet